Fitch закликало Україну скоротити витрати держбюджету

13 серпня 2018, 17:34

Основними невирішеними питаннями, які залишилися в України в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), є потенційні зміни до держбюджету-2018 для досягнення рівня дефіциту 2,5% ВВП і коригування тарифів на газ для населення.

Про це йдеться в прес-релізі рейтингового агентства Fitch Ratings.

"У другому кварталі 2018 року показники прибутковості держбюджету покращилися, але, ймовірно, знадобиться перегляд рівня витрат для досягнення цільового показника дефіциту", - відзначають аналітики агентства.

Відео дня

Зокрема Fitch нагадує, що в липні український уряд ще на місяць залишив незмінними ціни на газ для населення, і на даний момент переговори з МВФ щодо формули тарифів все ще тривають.

При цьому надалі"можливі ускладнення в переговорах з політичних міркувань", враховуючи, що наближаються опалювальний сезон і майбутні в 2019 році вибори, зазначає Fitch.

Зазначимо, що в середині червня в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, відразу після свого призначення главою Мінфіну, заявляла, що секвестр держбюджету (скорочення витрат - ред.) Україна в цьому році не знадобиться.

Водночас напередодні її попередник Олександр Данилюк попереджав, що в разі припиненя співпраці України з МВФ автоматично доведеться зменшити витрати держбюджету мінімум на $4 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X