Fitch підтвердив рейтинг України на рівні B зі стабільним прогнозом

5 вересня 2020, 02:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні B зі стабільним прогнозом.

"Рейтинги України відображають її макроекономічну політику, яка заслуговую довіри та дозволила знизити інфляцію та звузити бюджетний дефіцит до викликаного коронавірусом шоку, а також історію міжнародної підтримки", - йдеться в прес-релізі Fitch.

Відео дня

У той же час, в агентстві підкреслюється, що в Україні присутній "низька зовнішня ліквідність при високих потребах у фінансуванні, пов'язаних із виплатами великих суверенних боргів".

"Шок через коронавірус, принаймні тимчасово, повернув назад поліпшення, досягнуті Україною в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичного та економічної кризи 2014-2015 років", - повідомляє агентство.

На кінець 2020 року Fitch прогнозує міжнародні резерви України $27,4 млрд у порівнянні з $29 млрд на початку вересня.

"Продовження взаємодії з МВФ є ключовим для України для збереження доступу до зовнішнього фінансування. Однак ризики реалізації програми stand by МВФ значні, враховуючи погану репутацію України щодо виконання попередніх програм і потенційні судові рішення та законодавчі ініціативи, які ведуть до відкату реформ", - йдеться в прес-релізі.

Агентство очікує, що інфляція до кінця 2020 року наблизиться до цільового показника НБУ 5%, в наступному складе 5,3%, а в 2022 році - 5,7%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X