Fitch і Moody's відкликали всі рейтинги російського алюмінієвого гіганта

11 квітня 2018, 20:43

Міжнародні рейтингові агентства Fitch і Moody's відкликали всі рейтинги російського алюмінієвого гіганта РусАл в зв'язку з санкціями OFAC (структура американського Мінфіну, що відповідає за правозастосування в області санкцій).

Про це повідомляється в прес-релізі агентства, передає Інтерфакс.

Відзначається, що на момент відкликання довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) компанії знаходився на рівні BB- (спекулятивний рейтинг), короткостроковий РДЕ РусАла - на рівні В, рейтинг пріоритетного незабезпеченого боргу компанії - BB- (спекулятивний рейтинг) з оцінкою зворотності активів RR4 ( cередні перспективи повернення інвестіцій при дефолті - 31-50%)

Відео дня

Також перед відкликанням рейтингів Fitch змінило прогноз їх перегляду з "що розвивається" на "негативний".

Крім того, рейтинги компанії були відкликані агентством Moody's з причин ділового характеру. На момент відкликання корпоративний рейтинг гіганта знаходився на рівні Ba3, рейтинг імовірності дефолту - Ba3-PD, прогноз по рейтингах був "позитивним", пише Reuters.

Moody's також повідомило, що відкликало рейтинг пріоритетного незабезпеченого боргу B1, присвоєний нотах, випущеним Rusal Capital DAC, "дочки" Русала, прогноз за яким на момент відкликання також був "позитивним".

Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну США Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи і еліта отримують вигоду від діяльності влади РФ, які ведуть підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжують окупувати Крим і провокують насильство на сході України.

Нові санкції США вже обрушили російський фондовий ринок і привели до падіння курсу рубля.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав нові санкції США щодо РФ "кричущим нехтуванням всього і вся".

Відзначимо, що по даними Bloomberg на 10 квітня, втрати російських бізнесменів через падіння вартості акцій їх компаній після введення проти них санкцій з боку США перевищили $16 млрд.

Крім того, сьогодні, 11 квітня, ціни на алюміній побили 30-річний рекорд через санкції проти РусАла.

Показати ще новини
Радіо NV
X