Межиріченський ГЗК Фірташа обійшов державну ОГХК на аукціоні за ділянку титанових руд

14 квітня 2021, 16:11

Спецдозвіл на геологічне вивчення та розробку Селищанської ділянки в Житомирській області з покладами титанових руд купить за 50,1 млн грн ТОВ Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат, що входить в Group DF Дмитра Фірташа.

Аукціон відбувся 14 квітня. Стартова ціна становила 3,36 млн грн, повідомляється на сайті платформи Prozorro.Продажі.

У торгах також брали участь ТОВ Демурінський ГЗК (запропонувало 3,39 млн грн) і АТ Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (Дніпропетровська область) і Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (Житомирська область). ОГХК запропонувало 50 млн грн.

Відео дня

Селищанська ділянка розташована в Малинському та Коростенському районах Житомирської області, в 10 км на північний схід від селища Іршанськ. Спецдозвіл на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку родовищ, надається на п'ять років.

Глава титанового бізнесу Group DF Сергій Косенко в коментарі, розісланому ЗМІ, зазначив, що покупка ліцензії на геологорозвідку Селищанської ділянки "направлена на створення нових виробництв в Житомирській і Дніпропетровській областях".

"Ми чітко розуміємо, що робити з цією ділянкою, і здатні в майбутньому реалізувати новий інвестиційний проєкт... В рамках групи, буде синергія з уже існуючими ГЗК в Житомирській області. Реалізація цього інвестиційного проєкту нам вигідна і зручна, зважаючи на існуючу інфраструктуру і найголовніше – вже побудовану діючу збагачувальну фабрику", - заявив Косенко.

Він додав, що Group DF вірить в відновлення попиту на титанову продукцію до докризового рівня з середини 2022 року.

Голова Держгеонадр Роман Опімах говорив про аукціон по Селищанській ділянці, що "за всю історію аукціонів це другий випадок відкритих торгів на такі стратегічні корисні копалини", оскільки спеціальний дозвіл передбачає геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою в Житомирській області, де вже розміщені збагачувальні потужності комбінатів, відзначає агентство Інтерфакс-Україна.

Group DF об'єднує активи українського олігарха Дмитра Фірташа. Основні напрямки діяльності - азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси. Бізнес-напрямок видобутку титанового бізнесу Group DF включає два діючих ГЗК - Межирічинський ГЗК і Валки-Ільменіт (обидва в Житомирській області), а також два ГЗК, що будуються, - Стремигородський (Житомирська область) і Мотронівський (Дніпропетровська область).

ТОВ Демурінський ГЗК веде видобуток титаново-цирконієвої руди в Дніпропетровській області, контролюється російською металургійною корпорацією ВСМПО-Авісма.

Показати ще новини
Радіо NV
X