Фірташ, Коломойський і Пінчук: хто потрапив під економічні санкції Росії

1 листопада 2018, 11:14
1787
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фірташ, Коломойський і Пінчук: хто потрапив під економічні санкції Росії - фото

Росія запровадила спеціальні економічні заходи проти низки великих українських компаній.

Згідно з санкційним списком, під обмеження потрапив агрохолдинг Миронівський хлібопродукт - найбільший виробник курятини в Україні. Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Kernel Holding - одна з найбільших українських аграрних груп, також в списку. Компанією володіє Андрій Веревський, а також, згідно з інформацією в ЗМІ, народний депутат Віталій Хомутинник.

Миколаївський морський спеціалізований порт Ніка-Тера, який належить бізнесменові Дмитру Фірташу, також внесений до списку санкцій Росії.

Крім того, під санкції потрапив АвтоКрАЗ депутата Костянтина Жеваго; банк Кредит Дніпро, кінцевим бенефіціаром якого є український бізнесмен Віктор Пінчук; хімзавод Дніпроазот, афілійований з Ігорем Коломойським і іншими екс-власниками Приватбанку.

Концерн Галнафтогаз, який управляє однією з найбільших автозаправних мереж в Україні брендом ОККО, також опинився в списку. Мажоритарним акціонером компанії є Віталій Антонов.

Санкції торкнулися британської залізорудної групи Ferrexpo, яка володіє Полтавським, Єристовським, Біланівським ГЗК.

Також до списку санкцій потрапив один з найбільших зернотрейдерів України - агрокомпанія Нібулон.

Відзначимо, що Президент Росії Володимир Путін 22 жовтня підписав указ про спеціальні економічні заходи, які буде вжито у відповідь на українські санкції проти РФ.

Нагадаємо, що 2 травня 2018 року РНБО підтримав рішення про введення нових санкцій проти Росії.

Санкції введені на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки та проведення незаконного голосування в окупованому Криму під час виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

Також запроваджено санкції щодо осіб, причетних до інформаційної та кіберагресіі проти України, до протиправних дій проти громадян України, які незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи і членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації тощо.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua