Фінський замовник будівництва АЕС Ханхіківі розірвав контракт із Росатомом через війну РФ проти України

2 травня, 11:36
Проект АЕС (Фото:raosproject.fi)

Проект АЕС (Фото:raosproject.fi)

Фінська компанія Fennovoima, яка виступає замовником будівництва атомної електростанції Ханхіківі-1 на півострові Пюхяйокі, розірвала контракт із російським Росатомом через війну РФ проти України.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомляє сайт компанії.

Fennovoima розірвала EPC-контракт із RAOS Project (входить у Росатом) на спорудження АЕС Ханхіківі-1 через значні затримки та нездатність виконати проект.

Відео дня

«В останні роки спостерігалися значні та зростаючі затримки. Війна в Україні збільшила ризики для проекту. RAOS не змогла знизити жодного з ризиків», - пояснили у Fennovoima.

Це означає, що співпраця з RAOS припиняється негайно.

"Рішення про розірвання EPC-контракту з RAOS Project далося нелегко. У такому великому проекті є значні складнощі, і рішення ухвалюються лише після ретельного розгляду. Ми повністю усвідомлюємо негативний вплив і робимо все можливе, щоб його пом'якшити», — прокоментувала Еса Хярмяля, голова правління Fennovoima.

Раніше міністр економічного розвитку Міка Лінтіля заявив, що Фінляндія через війну РФ проти України відмовиться ліцензувати АЕС Ханхіківі-1, яку будує Росатом.

Компанії Fennovoima та АТ Русатом Оверсіз підписали EPC-контракт на спорудження атомної електростанції Ханхіківі-1 у Пюхяйокі у грудні 2013 року. Генеральним підрядником будівництва АЕС за умовами ЕРС-контракту було АТ РАОС Проект, фінська дочірня компанія АТ Русатом Енерго Інтернешнл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X