Фінкомітет Ради схвалив зміну глави НБУ

5 лютого 2018, 15:34

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту затвердити постанову про звільнення з посади голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревої і призначення на цю посаду Якова Смолія.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Михайло Довбенко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Голосування було позитивним: підтримали проект постанови, внесений президентом України, про позитивне голосування за Якова Смолія в сесійній залі", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, глава Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за власний кошт, який триває досі.

З 11 травня Нацбанком керує Яків Смолій як в.о., який обіймав раніше посаду першого заступника голови правління.

У середині листопада 2017 року заступник голови фракції БПП і близький соратник президента Ігор Кононенко заявив, що на посаду голови Нацбанку розглядають кілька кандидатур, серед яких - Яків Смолій та Володимир Лавренчук (голова правління Райффайзен банку Аваль).

У січні 2018 року в Раді вимагали від Порошенка якнайшвидше призначити нового главу НБУ.

18 січня ВР отримала проект постанови про призначення в.о. голови Національного банку України Якова Смолія на посаду голови НБУ. Ініціатором законопроекту виступив президент України Петро Порошенко.

Однак ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Верховна Рада України зможе призначити Смолія главою НБУ не раніше кінця лютого 2018 року.

Крім того, спікер ВР Андрій Парубій заявив, що Смолію для результативного голосування необхідно зустрітися з усіма фракціями і отримати схвалення профільного комітету.

Показати ще новини
Радіо NV
X