Міжнародні донори України створили «фінансовий Рамштайн» для координації допомоги

26 січня, 21:25
Денис Шмигаль під час першого «фінансового Рамштайну» (Фото:Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України / Telegram)

Денис Шмигаль під час першого «фінансового Рамштайну» (Фото:Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України / Telegram)

Україна разом із союзниками у четвер, 26 січня, запустила Міжвідомчу донорську координаційну платформу для підтримки відбудови, відновлення і реконструкції країни («фінансовий Рамштайн»).

Як повідомляє пресслужба Єврокомісії, платформа забезпечить тісну координацію міжнародних донорів і фінансових організацій та дозволить передавати Україні допомогу «узгоджено і прозоро».

Відео дня

У першому засіданні взяли участь представники України, Євросоюзу, країн Великої сімки, Європейського інвестбанку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду та Світового банку. В майбутньому донорів може побільшати.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram перерахував ключові завдання платформи:

  • забезпечити «ритмічну бюджетну підтримку» України в 2023 році;
  • спланувати і забезпечити початок відновлення України (чотири пріоритети — відновлення енергетики, гуманітарне розмінування, відновлення житла, критичної і соціальної інфраструктури);
  • координація фінансових інструментів підтримки економіки та приватного сектору.

Заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован у Facebook уточнив, що співголовами платформи є заступник радника президента США з питань нацбезпеки Майк Пайл, гендиректор Єврокомісії з питань сусідства і розширення Герт Ян Купман та представники України — міністр фінансів Сергій Марченко (співпрацюватиме з міністром розвитку громад та інфраструктури Олександром Кубраковим) і перша віцепрем'єрка — міністерка економіки Юрія Свириденко.

Президент України Володимир Зеленський раніше закликав країни ЄС створити "фінансовий Рамштайн" для допомоги Україні в реконструкції та відновленні економіки.

Показати ще новини
Радіо NV
X