Конкретні кроки. Як Філіп Морріс згортає роботу в Росії

30 березня, 19:32
Вторгнення Росії в Україну змусило Філіп Морріс переглянути свої плани розвитку в Росії (Фото:pmi.com)

Вторгнення Росії в Україну змусило Філіп Морріс переглянути свої плани розвитку в Росії (Фото:pmi.com)

Компанія втратила регіональний склад у Києві та фірмові магазини IQOS у різних регіонах країни

Філіп Морріс зробила конкретні кроки зі згортання роботи в Росії. Зупинила заплановані інвестиції та відкликала поточні – насамперед йдеться про нову лінію з виробництва стіків для IQOS ILUMA вартістю $150 млн, - скасувала заплановані на цей рік запуски та комерційні активності, зняла з продажу низку сигаретних брендів, повідомив генеральний директор Філіп Морріс Україна Максим Барабаш . "В даний час компанія працює над варіантами належного виходу з російського ринку", - говорить він.

Відео дня

Барабаш додає, що війна сильно вплинула на операційну діяльність з огляду на те, що фабрика компанії розташована у Харкові, а найбільші склади – у Києві та передмісті Києва. «Можете уявити, з якими  складнощами ми зіткнулися, коли йшлося про логістику та доставку продукту. Нам знадобилося два тижні, щоб відновити постачання до 12 областей і продукт все одно швидко зникає з полиць», - додав він. Деякі партнери перестали платити за контрактами, тому компанія змушена закривати втрати за рахунок резервів.

Крім того, у перші дні війни регіональний офіс компанії у Києві був повністю зруйнований, щоправда, склад не постраждав. Філіп Морріс втратив магазини IQOS у Маріуполі, Харкові та Києві.

На минулому тижні компанія поновила роботу 10 фірмових магазинів IQOS. На цьому - буде запущено ще два. «Наша основна увага зосереджена на співробітниках. Ті, хто працює в магазинах та на складах, мають поруч укриття на випадок повітряної тривоги. Інші команди працюють дистанційно, допомагаючи як у комерційних, так і у волонтерських питаннях», - розповідає Барабаш.

Філіп Морріс — один із п'яти найбільших платників податків України. З початку війни компанія перерахувала до бюджету 1,4 млрд грн акцизних платежів, більш як половина з яких – аванс за майбутні періоди. З початку війни компанія забезпечує військових сигаретами і за перший місяць передала на їхні потреби понад 4,5 млн. пачок цигарок загальною вартістю понад 250 млн. грн. PMI перерахувала $10 млн. на гуманітарну допомогу. Компанія виплатила зарплату за лютий, березень та квітень заздалегідь, усі працівники отримали одноразову грошову допомогу на покриття непередбачених витрат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X