ФДМ вимагає почати примусове повернення Укртелекому державі

22 грудня 2017, 17:51
Фонд державного майна (ФДМ) звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави

Про це повідомив заступник голови ФДМ Юрій Нікітін, передають Українські новини.

"Фонд направив до суду документи про примусове виконання рішення суду по Укртелекому", - заявив він.

Відео дня

Документи були подані цього тижня в Київський апеляційний господарський суд.

Зокрема, ФДМ просить суд видати наказ про примусове виконання рішення суду нижчої інстанції - Київського господарського суду від 19 жовтня.

У той же час раніше в ФДМ відзначали, що процес повернення пакета акцій Укртелекому у власність держави не може бути розпочато до розгляду судом касаційної скарги компанії ЕСУ (належить бізнесменові Рінату Ахметову).

Як повідомлялося, Київський апеляційний господарський суд Києва 12 грудня відхилив апеляційну скаргу компанії ЕСУ на рішення суду нижчої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,7% Укртелекому.

Раніше, 19 жовтня 2017 року господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,79% акцій оператора) щодо Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів в сумі не менш ніж $450 млн.

Крім того, 14 листопада Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк).

Зазначимо, що в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування та встановив, що до приватизації Укртелекому мали стосунок Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим в країні інтернет-провайдером. У першому півріччі 2017 року компанія отримала чистий прибуток 355,3 млн грн, а її чистий дохід становив 3,2 млрд грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X