Страшне слово «ейджизм». Чому українці віком від 40 років не можуть знайти роботу і чому цю проблему потрібно терміново вирішувати

30 жовтня 2021, 09:09
NV Преміум

Український ринок праці переживає хвилю вікової дискримінації, що загострилася зі стартом коронакризової хвилі, — віковий ценз «небажаних» кадрів починається в 40 років. А найбільше потерпають від цього білі комірці та чоловіки середнього віку.

На зустріч із НВ 45‑річна юристка Ольга Гудова прийшла у діловому одязі, на підборах і з товстою пап­кою документів у руках. «Увесь час забуваю, що я тепер безробітна, а за стандартами ринку ще й пенсіонерка, — сумно усміхається Гудова. — Але до пухової хустки і м’яких капців я поки що не готова».

Відео дня

Тепер у списку справ ще донедавна ділової пані є тільки одна, найважливіша — влаштуватися на нову роботу. Останнім місцем роботи Гудової був Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, тут вона працювала чотири роки, але, як і багато інших співвітчизників, стала жертвою коронакризи й потрапила під чергову хвилю скорочень.

А тепер юристка зіткнулася з тим, що знайти нову роботу в 45 років — завдання не з легких. Шансів на успіх не додали ані престижні дипломи, ані 20‑річний досвід у бізнесі, ані навіть рядок у резюме зі словом «Мін'юст».

«Як виявилося, 45 років це нові 65, — констатує Гудова. — Усі хочуть молодих».

Тепер її графік складається з розсилання резюме рекрутерам, які найчастіше не обтяжують себе відповіддю. «Було дві співбесіди, і все начебто йшло непогано, доки не зайшла мова про вік. Обидва рази кадровик стомлено зітхнув, подивився на якісь папірці й хутко згорнув розмову, — скаржиться киянка. — Ну і, звісно ж, не передзвонив».

Проте ентузіазму Гудова не втрачає і тепер зі своєю товстою папкою прямує в районне відділення Державного центру зайнятості — ставати на облік, доки не розтопить лід неприступних наймачів.

Квест із пошуку роботи серед українців, яким виповнилося 40 років, наразі став явищем масовим: як і Гудова, вони все частіше стають жертвами трудового ейджизму — дискримінації за віковою ознакою. Співвітчизники зі значним досвідом у роботі й житті одноголосно нарікають, що першими потрапляють під скорочення і опиняються останніми у списку кандидатів на нову посаду.

Показати ще новини
Радіо NV
X