Євросоюз відреагував на рішення суду про незаконність націоналізації Приватбанку

18 квітня 2019, 21:28

Міжнародні партнери уважно стежать за розвитком ситуації з Приватбанком після рішення окружного адмінсуду Києва про визнання незаконною націоналізації фінансової структури.

Про це йдеться в заяві Представництва Євросоюзу в Україні.

"Важливо, щоб влада продовжувала свої зусилля для стягнення збитків від колишніх власників та пов'язаних сторін збанкрутілих банків. Звинувачення і судовий розгляд повинні повною мірою використовувати висновки звіту Kroll, які були замовлені НБУ", - наголошується в документі.

Відео дня

Там додали, що вітають реформу корпоративного управління Приватбанку на чолі з незалежною наглядовою радою, а також трансформацію її бізнес-моделі.

В ЄС підкреслили, що це вже призвело до посилення ефективності і стабільності всієї банківської системи.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради нацбезпеки і оборони через ситуацію навколо Приватбанку.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.
Показати ще новини
Радіо NV
X