Естонія та Фінляндія спільно орендують судно-термінал для зрідженого газу

7 квітня 2022, 13:41
Танкер зі зрідженим природним газом (Фото:Issei Kato / Reuters)

Танкер зі зрідженим природним газом (Фото:Issei Kato / Reuters)

Естонія та Фінляндія планують спільно орендувати судно-термінал для зрідженого природного газу (ЗПГ) в рамках зусиль щодо зниження залежності від російського газу.

Про це повідомляє Bloomberg.

Плавучий блок для зберігання та регазифікації матиме причали по обидва боки Фінської затоки.

Естонія та Фінляндія пов'язані газопроводом Балтікконектор.

Відео дня

У міністерстві економіки Фінляндії назвали проект "надзвичайно терміновим".

Раніше в Мінекономіки Естонії заявляли, що обговорюється можливість будівництва терміналу для зрідженого газу (ЗПГ). Естонія вела переговори з Латвією та Фінляндією щодо можливості будівництва регіонального терміналу, пише The Baltic Times.

«Припинення фінансування російської військової машини означає, що ми маємо знайти альтернативу російському газу. Розмір газових ринків Балтії та Фінляндії становить близько 60-65 терават-годин на рік, а Клайпедський ЗПГ-термінал здатний покрити майже половину», - заявляв міністр економіки та інфраструктури Тааві Аас.

Купівля плавучої установки для зберігання та регазифікації ЗПГ коштуватиме приблизно 300 мільйонів євро, а оренда такого судна — від 50 до 70 мільйонів євро на рік.

Цього тижня Єврокомісія оголосила про заборону імпорту російського вугілля в рамках п'ятого пакету санкцій проти країни.

Глава Євроради Шарль Мішель переконаний, що ЄС рано чи пізно запровадить санкції проти російських нафти та газу. Проти повного ембарго виступають Угорщина, Німеччина та Австрія.

Показати ще новини
Радіо NV
X