Естонія вводить податок 500 євро в рік для вантажівок

6 березня 2017, 18:40
Естонія з 2018 року почне стягувати з вантажних автомобілів масою від 3,5 тонн плату за користування автодорогами

Як пише ЦТС, раніше передбачалося, що плата буде введена для вантажівок від 12 тонн. Зміна планів пов'язана з позицією Єврокомісії, яку не переконали аргументи Міністерства економіки Естонії.

Відео дня

Єврокомісія дотримується думки, що автомобілі меншої маси можна звільняти від податку тільки у виняткових випадках.

Глава дорожнього відділу Мінекономіки Лаурі Кюннапуу вказував, що не можна погіршувати становище власників невеликих вантажівок, тому що вони обслуговують сільські магазини. Міністр економіки Кадрі Сімсона також зазначила, що такі вантажівки, в основному використовуються на внутрішніх маршрутах, і вже обтяжені акцизом на дизпаливо.

В Естонії припускають, що плата для невеликих вантажівок може призвести до ситуації, коли товар почнуть розвозити вантажівками масою менше 3,5 тонн або навіть легковими автомобілями. В результаті може зрости навантаження на дороги через збільшення сукупного кілометражу, що в свою чергу посилить негативні екологічні наслідки.

Проте ці аргументи не змінили позицію Єврокомісії. Тепер буде складено законопроект, згідно з яким плату за користування дорогами почнуть стягувати з вантажівок масою від 3,5 тонн, а винятків для сільських районів зробити не вийде.

Додаткові податкові доходи вже враховані в бюджеті на 2018 рік. За словами Кюннапуу, власник вантажного автомобіля масою від 3,5 тонн до 12 тонн в середньому сплачуватиме за користування дорогами €500 в рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X