Україна помилково внесла Естонію до списку офшорів

18 січня 2018, 14:40

Уряд України помилково включив Естонію у список офшорних зон.

Про це повідомив очільник Міністерства закордонних справ Естонії Свен Міксер, передає Інтерфакс-Україна .

Міксер заявив, що Естонія помилково потрапила в український список офшорних зон, оскільки уряд України неправильно інтерпретує закон про податок на прибуток.

Відео дня

За його словами, однією з підстав для включення у список стало оподаткування підприємницьких доходів, що на 5% нижче, ніж в Україні. Проте Міксер відзначає, що чинний в Естонії 20% податок при розподілі дивідендів навіть вищий за український.

"Така податкова система не дозволяє приховувати податки або ухилятися від них. Ми звернулися з цього питання за допомогою українського посольства до президента, міністра фінансів і економічного радника прем'єр-міністра України", - заявив Міксер.

За його словами, таке рішення уряду України шкодить відносинам і двостороннім економічним зв'язкам.

Він зазначив, що МЗС працює над усуненням цієї ситуації, щоб мінімізувати збиток для естонських підприємців.

Нагадаємо, що уряд України наприкінці 2017 року включив Естонію, Латвію, Іран, Кубу, Лаос, Ліван, Мальту, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузію і Угорщину до переліку країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю в межах адміністрування закону про трансферне ціноутворення (ТЦО).

Крім того, в нього також увійшли Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Маврикій, незалежна держава Самоа. Так, загальна кількість країн збільшилася з 65 до 85.

Показати ще новини
Радіо НВ
X