ЄС опублікував список американських товарів вартістю $20 млрд, які ризикують потрапити під санкції

17 квітня 2019, 15:34

Євросоюз може ввести нові мита на товари американського експорту вартістю $20 млрд, повідомила Єврокомісія.

17 квітня ЄК розпочала консультації з цього питання, які триватимуть до 31 травня.

"Опублікований сьогодні список охоплює широкий спектр товарів американського експорту в ЄС, від літаків до хімікатів і сільськогосподарської продукції (від замороженої риби і цитрусових до кетчупу), загальною вартістю близько $20 млрд", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом підкреслила, що ЄС відкритий до переговорів з США, "якщо вони будуть без будь-яких попередніх умов і будуть націлені на справедливий результат".

Як повідомлялося, намір Єврокомісії ввести мита пов'язаний з суперечкою з приводу субсидій для великих авіавиробників. Спір США і ЄС у Світовій організації торгівлі через субсидії, що надаються американському авіавиробнику Boeing і його європейському конкурентові Airbus, тягнеться вже майже 15 років.

8 квітня торговий представник США Роберт Лайтхайзер запропонував ввести мита на імпорт цілої низки товарів з ЄС - від великих комерційних повітряних суден і авіазапчастин до молочної продукції та вин в якості відповіді на субсидії для Airbus. Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон введе мита на товари з Євросоюзу вартістю $11 млрд. У Єврокомісії заявили, що готують відповідні заходи у зв'язку з субсидіями США для Boeing.

Показати ще новини
Радіо NV
X