Епіцентр виводить на український ринок польський бренд — бліцінтерв'ю з Олександром Герегою

29 червня 2021, 09:30

Співвласник групи компаній Епіцентр Олександр Герега — про позичені гроші для розвитку компанії, перемовини із Сергієм Тігіпком, виведення в Україну нового бренду і про дружин іспанських бізнесменів

Засновники групи Епіцентр Олександр і Галина Гереги — одні з найбільш обговорюваних бізнесменів в Україні. Торік подейкували про перемовини щодо придбання Герегами бізнесу Рітейл Груп (Велика кишеня, Велмарт, BK Експрес) Романа Луніна, аптек TAS Сергія Тігіпка і навіть про зустрічі з власниками компанії Fozzy Group (Сільпо, Фора тощо).

Відео дня

Жодну із цих компаній Епіцентр не купив. Чому? На це запитання НВ Бізнес відповів співвласник компанії Олександр Герега. Співвласник Епіцентру у бліцінтерв'ю розповів, де Епіцентр планує залучати $2 млрд для розвитку, яку зарубіжну мережу готується вивести в Україну і як його бізнес готується до іноземної експансії.

Епіцентр планує вкласти у свій розвиток $2 млрд в найближчі два роки. Де мають намір залучати цю суму?

Ми працюємо з кількома європейськими фінансовими компаніями, і це — наше головне джерело фінансування. Весь дохід, який отримує Епіцентр, ми витрачаємо не на Багамах, не у Вірджинії, а вкладаємо в розвиток української економіки. Звучить банально, але мені подобається.

Яка частина із загального обсягу фінансування є позиковою?

Гадаю, більш як $1 млрд. Ми не залучаємо кредити під ставку понад 5% річних, оскільки це нерентабельно і створює велике навантаження на компанію. Дуже хотілося б, щоб нам допоміг аграрний сектор. Сподіваємося на хороший урожай і високі ціни на сировину. Бачимо, що всі сировинні ринки перебувають «там», і якщо, наприклад, в серпні тонна металу коштувала 16 тис. грн, то зараз — 35−42 тис. грн. Напередодні Нового року ми закупили 17 тис. тонн металу для будівництва цьогоріч. Коли ми прийшли в Метінвест і попросили 51 тис. тонн металу, вони вирішили, що ми збираємося займатися його перепродажем.

Показати ще новини
Радіо НВ
X