Україна заборонила ввозити з РФ цемент і фанеру

15 травня 2019, 13:29

15 травня Кабімін розширив перелік товарів походженням з Росії, які заборонено ввозити в Україну.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Перелік, визначений постановою уряду №1147 від 30 грудня 2015 року, доповнено такими категоріями товарів: портландцемент; глиноземний цемент; цемент шлаковий; сульфатостійкий цемент і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові або у вигляді клінкерів; фанера клеєна; панелі фанеровані та аналогічні матеріали з шаруватої деревини.

Відео дня

Згідно з підрахунками, імпорт цементної продукції з Росії в Україну за підсумками 2018 року склав майже $17 млн. Обсяг імпорту фанери з Росії в 2018 році склав близько $19,7 млн.

"Ця заборона запроваджена урядом України у відповідь на агресивні та дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ", - йдеться в повідомленні.

На сьогоднішньому засіданні Кабмін також ухвалив рішення про застосування з 1 серпня спеціального мита майже до всіх товарів походженням з РФ.

Нагадаємо, 18 квітня російський уряд ухвалив постанову, якою заборонив експортувати в Україну ряд товарів, зокрема сиру нафту, парафін, нафтовий кокс, нафтовий бітум тощо. Передбачено, що за спецдозволами, що видаються міністерством економічного розвитку Росії, можуть вивозитися: прямогонний бензин, бензини товарні, дизельне паливо, пропан, бутан, інші скраплені гази.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X