Пенсію призначатимуть автоматично. Зеленський підписав закон про електронні трудові книжки

4 березня 2021, 22:33

Президент Володимир Зеленський підписав закон про електронний обіг трудової діяльності в Україні, який Верховна Рада ухвалила 5 лютого. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Закон передбачає п'ятирічний перехідний період, після якого українці зможуть користуватися і паперовою, і електронною трудовою книжкою.

В Офісі президента повідомили, що зміни дозволять роботодавцям скоротити витрати на паперовий документообіг, спростять доступ до інформації про стаж працівників для виплат по загальнообов'язковому державному соцстрахуванню, а також спростить облік даних про освіту та кваліфікацію працівників.

Відео дня

Також закон усуне ризики втрати трудової книжки, її пошкодження або підробки.

Відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) будуть вносити працівник і роботодавець з обов'язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру роботодавець зобов'язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під розпис. При цьому роботодавець має вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийом на роботу, переведення і звільнення.

Передбачено запровадити можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочки виходу на пенсію.

В рамках автоматичного призначення пенсій також планується можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про перехід на електронні трудові книжки 27 листопада 2019 року. Рада підтримала його в першому читанні 2 вересня 2020 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X