Рада зробила крок до впровадження електронних трудових книжок

2 вересня 2020, 16:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Законопроект про електронні трудових книжках прийняли в першому читанні.

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 3623 який регулює перехід від паперових трудових книжок до електронних. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Відповідно до прийнятого закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врахування трудової діяльності працівника в електронній формі, повний перехід на ведення трудового обліку в електронній формі відбудеться в 2025 році.

Відео дня

До цього часу буде діяти перехідний період, в рамках якого паперові та електронні трудові книжки будуть діяти паралельно.

Щоб внести дані в електронну книжку, роботодавець або працівник повинні будуть відправити скановану паперову трудову книжку в держреєстр загальнообов'язкового соціального страхування через портал електронних послуг Пенсійного фонду.

Законопроект про електронні трудових книжках передбачає автоматичне нарахування пенсії за віком та автоматичне визначення її розміру. При цьому, можливість відстрочити вихід на пенсію зберігається. У такому випадку розмір майбутньої пенсії буде збільшуватися на 0,5-0,7%.

Нагадаємо, що Кабмін схвалив введення в Україні електронних трудових книжок в червні поточного року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X