Україна не буде імпортувати електроенергію з Росії та Білорусі з 10 квітня до 24 травня — Укренерго

8 квітня 2020, 20:30

Укренерго з 10 квітня до 24 травня обмежить до нуля пропускну спроможність міждержавних перетинів з РФ і Білоруссю для виключення імпорту електроенергії в Україну.

Про це повідомила прес-служба компанії.

Імпорт буде обмежено відповідно до сьогоднішньої постанови НКРЕКП на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування.

Відео дня

«Зменшення розподіленої пропускної спроможності буде здійснено відповідно до чинного законодавства та угод про паралельну роботу з Білорусією і Росією, які дозволяють коригувати графіки імпорту-експорту лише попередньо – за два дні до здійснення конкретних імпортно-експортних операцій. Тобто фактичне обмеження імпорту з Росії та Білорусі на період карантину та 30 днів після нього відбудеться з 10 квітня», - поінформували в Укренерго.

Нагадаємо, 25 лютого президент Володимир Зеленський доручив терміново обмежити імпорт вугілля і електроенергії. «Чесно кажучи, про який імпорт може йти мова, коли країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки?» - сказав президент.

З 1 квітня Кабмін ввів спеціальне мито в розмірі 65% на імпорт з РФ електричної енергії і всіх типів вугілля за винятком антрацитового і коксівного.

Показати ще новини
Радіо NV
X