Експортний потік Електроважмашу прибрала до рук російська прокладка - ЗМІ

27 травня 2016, 13:45
1158
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

dt.ua

Експортний потік державного підприємства Електроважмаш монополізувала російська проклада, пишуть Наші гроші

"Уже більше місяця минуло після того, як Айварас Абромавичус повідомив про перемогу Жана-Андре Барбозу в конкурсі на керівника ДП Електроважмаш. Це сталось 12 квітня, але вже через день новим прем’єром став Володимир Гройсман, а Абромавичуса змінив Степан Кубів", - йдеться в статті.

Автор зазначає, що з того часу немає жодних повідомлень про призначення громадянина Мексики і Франції керівником держпідприємства з мільярдним експортним потоком.

"Торік Абромавичус доклав купу зусиль, аби звільнити Володимира Глушакова. Зрештою зараз маємо наступне: після Глушакова всіма справами заводу керує його заступник Дмитро Костюк, а іноземця на завод з невідомих причин просто не призначають", - зазначає видання.

Глушакова звільняли на хвилі розголосу після журналістського розслідування щодо експортних потоків Електроважмашу через британські "прокладки" за простою схемою.

Тоді держзавод дешево віддавав свою продукцію британським фірмам Pitfield Traders і ATG Overseas, а ті за більшою ціною віддавали росіянам - фірмі Елмаш-ЛТО. А та вже продавала Електроважмашу у Росії. 

"Тобто вся різниця між ціною продажу британцям і кінцевими споживачами осідала на закордонних "прокладках" подалі від українських очей. За даними Схем, лише на британській стадії осідало 20-25% від експортного потоку, який за рік загалом становить близько 1,5 млрд грн. Скільки ж осідало на російській взагалі невідомо", - наголошується в статті.

"Про це має знати засновник і директор "Элмаш-ЛТО" Георгій Бабаджан, співвласник парковки у Москві і лісопилки у Костромській області. Бо лише йому відомо, за якою кінцевою ціною продавались "електроважмашівські" двигуни та генератори для тепловозів – основний вид експорту харківського заводу в Росію", - пише автор.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Мистецтво

Вчора, 08:03

article_img
Терапія коміксами. Рецензія на супергеройський трилер М. Найта Шьямалана Скло
Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон

Головне

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро трохи зросли
Події

Вчора, 16:20

article_img
Адвокати оскаржили продовження арешту українським морякам