Експортний потік Електроважмашу прибрала до рук російська прокладка - ЗМІ

27 травня 2016, 13:45
Експортний потік державного підприємства Електроважмаш монополізувала російська проклада, пишуть Наші гроші

"Уже більше місяця минуло після того, як Айварас Абромавичус повідомив про перемогу Жана-Андре Барбозу в конкурсі на керівника ДП Електроважмаш. Це сталось 12 квітня, але вже через день новим прем’єром став Володимир Гройсман, а Абромавичуса змінив Степан Кубів", - йдеться в статті.

Відео дня

Автор зазначає, що з того часу немає жодних повідомлень про призначення громадянина Мексики і Франції керівником держпідприємства з мільярдним експортним потоком.

"Торік Абромавичус доклав купу зусиль, аби звільнити Володимира Глушакова. Зрештою зараз маємо наступне: після Глушакова всіма справами заводу керує його заступник Дмитро Костюк, а іноземця на завод з невідомих причин просто не призначають", - зазначає видання.

Глушакова звільняли на хвилі розголосу після журналістського розслідування щодо експортних потоків Електроважмашу через британські "прокладки" за простою схемою.

Тоді держзавод дешево віддавав свою продукцію британським фірмам Pitfield Traders і ATG Overseas, а ті за більшою ціною віддавали росіянам - фірмі Елмаш-ЛТО. А та вже продавала Електроважмашу у Росії.

"Тобто вся різниця між ціною продажу британцям і кінцевими споживачами осідала на закордонних "прокладках" подалі від українських очей. За даними Схем, лише на британській стадії осідало 20-25% від експортного потоку, який за рік загалом становить близько 1,5 млрд грн. Скільки ж осідало на російській взагалі невідомо", - наголошується в статті.

"Про це має знати засновник і директор "Элмаш-ЛТО" Георгій Бабаджан, співвласник парковки у Москві і лісопилки у Костромській області. Бо лише йому відомо, за якою кінцевою ціною продавались "електроважмашівські" двигуни та генератори для тепловозів – основний вид експорту харківського заводу в Росію", - пише автор.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X