Експортери Укроборонпрому віддали фіктивній фірмі кілька десятків мільйонів гривень - поліція

2 листопада 2016, 11:29
Спецтехноекспорт перерахувало 80 млн за нібито поставлене обладнання фірмі Спецпроммеханізація, яку поліція вважає фіктивною, пишуть Наші гроші

Слідчий звернувся з низкою клопотань в рамках досудового розслідування № 12015000000000474 від 07.08.2015 року.

Слідчі переконані, що група осіб з Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької області та міста Києва надавала послуги з незаконної конвертації безготівкових коштів в готівку та приймала участь в розкраданні і легалізації грошей державних підприємств.

Відео дня

Для цього вони в 2014-2016 роках внесли неправдиві відомості в установчі та реєстраційні документи ряду фіктивних підприємств, зокрема приватні підприємства ЮП-Групп, Роял Фармз, Економ-бізнес тощо.

Фірми зареєстровані на номінальних засновників та мають формальних керівників. Слідство виявило, що в 2015-2016 роках на рахунок підприємства Спецпроммеханізація надійшли кошти від державного Спецтехноекспорту в сумі 80 млн грн. Гроші були заплачені за нібито поставлене обладнання.

Допитана в якості свідка керівник фірми сказала, що господарської діяльності не здійснювала і про використання банківського рахунку підприємства їй нічого не відомо. Вона пояснила, що стала керівником фірми за платню. Два засновника «Спецпроммеханізація» пояснили, що вони не мали печатки фірми і ніякої участі в її діяльності не приймали. Також кожен з них був засновником ще 50 та 90 фірм.

Підприємство прокоментувала звинувачення слідчого - детальніше читайте тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X