Експорт українських продуктів в Росію впав до історично мізерних показників

19 серпня 2015, 15:10
Частка російського ринку в експорті української сільськогосподарської продукції в першому півріччі 2015 року склала 2% порівняно з 8% в аналогічний період минулого року, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

"Якщо в першому півріччі 2014 року в географічній структурі українського експорту продовольства частка РФ становила майже 8%, то в поточному році її частка скоротилася до 2%", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В абсолютному вираженні експорт до Росії в першому півріччі 2015 року склав 125 млн дол., що, згідно з повідомленням, на 80% менше аналогічного показника 2014 року. Загальний обсяг поставок української продукції за кордон за вказаний період склав 6,5 млрд дол. Крім того, протягом 2010-2014 років обсяг торгівлі продовольством з Росією скоротився на 40%.

Міністр Олексій Павленко зазначив, що російський ринок втрачає свою значимість для українських аграріїв на користь ринків Європи, Африки, Азії та Америки. "Стратегічне значення російського ринку для України - радянської атавізм. Через непрогнозованість, штучних обмежень, м'ясних і молочних торгових воєн, блокади нашої кондитерської продукції українські виробники давно почали орієнтуватися на європейський, азіатський, африканський і американський ринки", - зазначив він.

При цьому глава відомства підкреслив, що з початку 2016 року вітчизняні виробники будуть працювати в умовах повноцінної економічної асоціації з Євросоюзом. "Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції, які зараз діють у відношенні європейських і американських товарів", - зазначив Павленко.

Нагадаємо, завдяки сільськогосподарському ембарго, яке Росія наклала на поставки харчової продукції з ряду західних країн, країнам ЄС вдалося наростити експорт продовольства на 5% за минулий рік.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X