Експорт російського вугілля обвалився більш як на 20%

20 квітня 2022, 16:51
Російське вугілля (Фото:REUTERS/Ilya Naymushin)

Російське вугілля (Фото:REUTERS/Ilya Naymushin)

У квітні експорт російського вугілля впав більш ніж на 20%. З початку року зниження становить 9%.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомив директор департаменту вугільної промисловості Міненерго РФ Петро Бобильов на круглому столі в Держдумі, пише Коммерсантъ.

Відео дня

«На жаль, ми бачимо на сьогодні зниження обсягів експорту, особливо по кінцю березня та квітню цифра значуща — понад 20%. З початку року це майже 9%», - сказав він.

Комерсантъ пише, що експортні поставки в лютому склали 14,35 млн тонн, у березні - 15,1 млн тонн, у квітні - 14,3 млн тонн.

Якщо в зимові місяці експорт традиційно знижується через логістичні обмеження, то його різке падіння у квітні виглядає нетипово з огляду на вкрай високі експортні ціни, зазначає газета.

За даними міністерства вугільної промисловості Кузбасу, видобуток вугілля в регіоні за березень знизився на 9%, до 19 млн тонн.

Євросоюз у рамках п'ятого пакету санкцій запровадив ембарго на імпорт російського вугілля з 1 серпня. За даними блоку, до початку війни РФ проти України щорічний обсяг імпорту вугілля із РФ становив €8 млрд.

За даними Platts, у квітні російські компанії пропонували індійським покупцям вугілля по $165 за тонну на умовах CFR оставка в порт покупця). Дисконт до аналогічного австралійського вугілля становив близько 65 доларів за тонну. У березні з необхідністю надавати суттєві знижки на продаж експортних партій зіткнулися російські нафтові компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X