Вбити Газпром. У Держдумі РФ закликали відмовитися від експорту енергоресурсів до недружніх країн

23 березня 2022, 18:44

У російській Держдумі запропонували відмовитися від експорту енергоресурсів до ЄС та США, які вважаються недружніми державами. Але виявилося, що продаж газу в ці країни забезпечує майже 2/3 виручки Газпрому.

У Росії запропонували припинити постачання енергоресурсів до США, Європи та інших країн, які підтримують антиросійські санкції. Про це заявив Володимир Кошелев, депутат Держдуми РФ від ЛДПР. Він вважає, що таке рішення призведе до масової зупинки виробництв у недружніх країнах.

Відео дня

Російське інформаційне агентство Інтерфакс одразу повідомило, що Газпром у січні 2022 року (останні оперативні дані) експортував до групи недружніх країн 7,146 млрд куб. м газу на суму $5,99 млрд.

Вибірка охоплює постачання російського газу до 20 країн: Австрія, Болгарія, Швейцарія, Чехія, Німеччина, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Хорватія, Угорщина, Італія, Литва, Латвія, Македонія, Нідерланди, Польща, Румунія та Словаччина.

Сумарний виторг від експорту російського газу в січні 2022 року становив рекордні $9,75 млрд. Тобто депутат пропонує Газпрому відмовитися майже від двох третин своїх доходів.

Раніше диктатор Володимир Путін розпорядився перевести оплату поставок російського газу на експорт у недружні країни в російські рублі.

7 березня у Росії затвердили список недружніх держав. Він включає країни, які запровадили санкції проти РФ.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо NV
X