Експерти наголосили на необхідності підтримки урядом інфляційної політики НБУ

31 січня 2018, 09:52

Національному банку України (НБУ) для проведення політики інфляційного таргетування необхідна підтримка з боку уряду уряду.

Це питання обговорювалося під час засідання вищої експертної ради при Раді НБУ, повідомив глава Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек.

За його словами, більшість екпертів говорили про те, що проблема не в інструменті, а у відсутності якісної економічної, фінансової політики в країні.

Відео дня

"Неможливо, щоб один НБУ відповідав за інфляційне таргетування, якщо такі цілі, які ставить НБУ, не поділяє і не підтримує уряд", - сказав Шпек, цитує його Інтерфакс-Україна.

Цілі інфляційного таргетування мали б бути відображені і в бюджеті - при плануванні, і вже при його виконанні.

"Це має бути елементом політики реформ. Моя позиція в тому, що нам ... потрібно говорити саме про якість та поєднання грошово-кредитної і бюджетної політики", - сказав Шпек.

Коментуючи нещодавнє підвищення облікової ставки НБУ до 16%, Шпек зазначив, що регулятор був змушений вдатися до такого інструменту через те, що не витримується темп реформ.

"Я вважаю, що відсутність реформ, відсутність інвестицій призводить до того, що НБУ має стримувати небажані процеси таким інструментом, як підвищення ставки ... Проблема не в ставці, проблема в тому, що ми не йдемо проголошеним нами шляхом і не витримуємо темпів реформ", - сказав Шпек.

Нагадаємо, що на початку 2017 року Національний банк прогнозував: зростання цін в Україні вповільниться до 8% з 12,4% у 2016-му. Однак, сталося інакше – інфляція торік становила 13,7%. І це спричинило хвилю негативу.

Що стосується прогнозів на 2018 рік, то НБУ вже значно менш оптимістичний.

Показати ще новини
Радіо НВ
X