Експерти спрогнозували домінування США на світовому нафтовому ринку

21 листопада 2017, 08:59
США будуть домінуючою силою на глобальному ринку газу та нафти протягом багатьох років після буму видобутку сланцевих енергоносіїв. До 2025 року зростання американської видобутку нафти буде дорівнювати показникам Саудівської Аравії за часів її найбільшої експансії. А обсяги американського газу перевищать обсяги, які були колись у СРСР

Бум сланцю перетворить США, які до цього часу були найбільшим імпортером енергоносіїв, в найбільшого експортера в світі.

"США будуть незаперечним лідером світового нафтового та газового ринку протягом наступних десятиліть", - сказав виконавчих директор IEA Фатіх Бірол.

Відео дня

"Відбувається величезне зростання за рахунок сланцевої нафти, тому буде велика різниця між США та іншими виробниками", - додав він.

Есперти агентства переконані, що в цілому потенціал сланцевої нафти сягає 105 мільярдів барелів. А до 2025 року збільшити її видобуток вдасться на 34% до 9 мільйонів барелів на день. З огляду на очікуване зростання поставок, IEA прогнозує, що до 2025 року ціна на нафту не перевищить 83 доларів, хоча раніше експерти припускали, що вона може зрости до 101 долара. Низькі ціни допоможуть підтримати зростання попиту і споживання традиційних енергоносіїв, незважаючи на бум електромобілів.

Раніше The Wall Street Journal писала, що Саудівська Аравія уріже постачання нафти до США до мінімуму за 30 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X