Експерти пояснили, чому гривня зміцнилася за останні два тижні

19 квітня 2016, 13:55
Здешевшання долара на міжбанківському і готівковому валютному ринку в останні два тижні зумовлене зростанням обсягів експортної виручки і продажу валюти експортерами

Таку думку висловили опитані УНІАН експерти.

Основною причиною зміцнення гривні є сприятлива для України ситуація на світовому ринку. У цьому переконаний голова ради ГО ACI Ukraine Павло Козак.

Відео дня

"Основні продавці валюти - металурги, ціна на продукцію яких наразі демонструє позитивну динаміку", - зазначив він.

За словами експерта, навіть якщо ще не почала надходити валютна виручка, металурги можуть брати валютні кредити під очікувані надходження.

"З іншого боку, продовжує сповільнюватися імпорт України з-за кордону. З урахуванням того, що ціна на газ для нашої країни у найближчі півроку розраховуватиметься виходячи з низької ціни на нафту, яка була взимку цього року, перспективи курсу гривні має доволі оптимістичний вигляд", - додав Козак.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан також пояснює стабілізацію і зміцнення гривні до долара зовнішніми факторами, включаючи суттєве підвищення цін на сталь і руду на світових ринках. "Доки зберігається така сприятлива зовнішня ситуація, курс гривні коливатиметься в діапазоні 26-27 грн/дол.", - прогнозує вона

Нагадаємо, аналітики Atlant Finance спрогнозували курс долара до 22 квітня

Показати ще новини
Радіо НВ
X