Експерти назвали фактори, які впливають на світові ціни на молоко

15 лютого 2016, 11:00
Виробництво молока у Європі продовжує зростати, Росія закрила кордони для імпорту з більшості країн-експортерів, попит у Китаї знизився - усе це впливає на "молочні" ціни

Про це йдеться в щомісячному звіті Dairy Australia Situation and Outlook, пише The DairyNews.

За словами експертів Dairy Australia, у листопаді 2015 року виробництво молока у 28 країнах-членах ЄС збільшилося у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше ніж на 5%.

Відео дня

У річному вираженні за листопад 2015 року зростання виробництва склало 2%. З огляду на, що Росія закрила кордони для імпорту з більшості країн-експортерів молока, що тисне на ринок як El Nino в Океанії, а попит в Китаї знизився, Європу можна вважати основним фактором "проблемного зростання виробництва молока" на світовому ринку.

Очікувати, що Європа зменшить оберти у виробництві, не доводиться. Деякі європейські країни виробляють вдвічі більше, ніж споживають.

Зауважимо, що в США виробництво молока збільшилося на 1,2% або на 1 мільярд літрів за календарний рік. Але більша частина перевиробництва залишилася на сильному внутрішньому ринку.

Аналітики прогнозують скорочення виробництва молока в США в найближчі місяці на 0,2-0,5% через екстремальні погодні умови в ряді штатів, але за підсумками 2016 року USDA (Міністерство сільського господарства США) чекає зростання виробництва молока в країні на 1, 6%.

Експорт США на Близький Схід впав на 47%, в Південно-Східну Азію - на 23%, в Південну Корею - на 10%. Експорт молока в Китай з ЄС зріс на 24%, в Японії - на 16%, в Південно-Східну Азію - на 13%. Експортні поставки з Австралії до Японії збільшилися на 17%.

Відпускні ціни на європейських фермах з лютого 2015 впали на 11%, але з жовтня 2015 піднялися на 1%. Закупівельні ціни в США виросли на 8% з минулого року, але тільки на 3% з жовтня 2015 року.

Аналітики зазначають, що останнім часом світовий попит на молочні продукти невисокий і волатильний.

Показати ще новини
Радіо НВ
X