Експерти МВФ рекомендують послабити банківську таємницю для податківців

9 лютого 2016, 11:57
Законодавство про банківську таємницю потрібно переглянути і дозволити податківцям отримувати необхідну інформацію лише за відповідним рішенням НБУ

Про це у вівторок, 9 лютого, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Міжнародного валютного фонду.

Це може стати хорошим способом боротьби із тіньовим сектором, переконані експерти. Наразі ДФС має право отримати банківські виписки винятково за рішенням суду, а отримана таким чином інформація зводиться, як правило, до інформації про залишки коштів на рахунки.

Відео дня

"У тій мірі, в якій Україна підтримує поточні міжнародні зусилля, спрямовані на розширення двостороннього і багатостороннього обміну інформацією з метою оподаткування, вона також повинна забезпечувати наявність доступу до такої інформації - в тому числі, інформації про банківські рахунки - в цілях її надання країнам-партнерам ", - вважають у МВФ.

Як повідомлялося, Верховна Рада в наприкінці 2015 року в пакеті з державним бюджетом і змінами до Податкового кодексу прийняла закон про оптимізацію соціальних видатків, в якому пом'якшила банківську таємницю для верифікації соціальних виплат.

Згідно внесеної до закону "Про банки і банківську діяльність" правки, банки повинні розкривати містить банківську таємницю інформацію Міністерству фінансів з метою проведення верифікації та перевірки достовірності даних, які фізособи подають для отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, зарплат.

Показати ще новини
Радіо NV
X