Експеримент з базовим доходом у Фінляндії: учасники відчували себе більш щасливими і захищеними

4 квітня 2019, 15:02

Учасники експерименту з виплати безумовного базового доходу, який протягом двох років проводили у Фінляндії, відчували меншу фінансову нестабільність, ніж контрольна група.

Про це повідомило бюро соціального забезпечення Фінляндії Kela, яке проводило експеримент.

Опитування його учасників показало, що вони оцінювали своє фінансове становище більш позитивно, ніж респонденти з контрольної групи. Одержувачі базового доходу відчували менше стресу і фінансових проблем. Подальші результати експерименту будуть публікуватися до 2020 року.

Відео дня

Експеримент проводили в 2017-2018 роках. У ньому брало участь 2 тис. безробітних у віці від 25 до 28 років. Вони отримували 560 євро щомісяця. Перші результати з'явилися в лютому 2019 року. Вони показали, що базовий дохід не стимулював учасників експерименту шукати роботу.

Нагадаємо, в червні 2016 року в Швейцарії пройшов референдум про безумовне базовому доході для всіх жителів в розмірі близько 2250 євро (2500 швейцарських франків) на місяць. Згідно з результатами референдуму, більшість населення країни відкинуло ідею запровадити щомісячний базовий дохід.

Показати ще новини
Радіо NV
X