Екс-заступник міністра фінансів заявила про загрозу міжнародного скандалу при введені податку на виведений капітал

6 червня 2018, 20:23

Податок на виведений капітал протирічить міжнародному праву, і це може привести до міжнародного скандалу.

Про це заявила екс-заступник міністра фінансів Олена Макєєва в ефірі Радіо НВ.

"В один день понад 70 угод подвійного оподаткування будуть денонсовані, і це міжнародний скандал. Не може країна в односторонньому порядку розірвати ці угоди. Ніхто не бере до уваги міжнародні аспекти", - сказала вона.

Відео дня

Макєєва вважає, що введення даного податку не вирішить проблему з несплатою податків в Україні.

"Ті хто не платив податків не буде їх платити і в подальшому. Тіньова економіка дуже велика в Україні. І на сьогоднішній день спрощена система оподаткування вигідніша, ніж податок на виведений капітал. Я не вірю в те, що почнуть сплачувати податки", - додала екс-заступник міністра фінансів.

Крім того, вона вважає, що влада має шукати програми, які будуть давати кредити бізнесу. Також вона виступила проти застосування податкової амністії.

Нагадаємо, що на початку грудня 2017 року Порошенко заявив, що введення податку на виведений капітал в 2018 році відміняється. Податок введуть в 2019 році.

Пізніше в ГФС заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали , що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому, фізичних осіб-підприємців даний податок не стосується.

12 березня 2018 року Європейська бізнес-асоціація заявила, що стурбована оподаткуванням на виведений капітал (НВК) господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

У березні в МВФ розповіли про ризики для України від введення податку на виведений капітал. Крім того, фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

У травні, глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна назвала причини блокування МВФ податку на виведений капітал

Показати ще новини
Радіо NV
X