Екс-регіонали хочуть побудувати у Словаччині завод з переробки зерна

10 жовтня 2016, 08:46
Колишні наближені до злочинної влади Януковича бізнесмени готуються побудувати у Словаччині велике підприємство з переробки зерна, пише Економічна правда із посиланням на словацьке видання SME

Підприємство хочуть звести в селі Паларіково поблизу міста Нове Замки, південний захід Словаччини.

За інформацією видання, завод буде здатний переробити близько 20% від поточного виробництва всіх словацьких заводів.

Відео дня

"Однак, Словаччини нові заводи не потрібні, тому що навіть ті, які в країні є, не працюють на повну потужність", - йдеться в статті.

Гроші для проекту під назвою Mlynsko дає компанія Agroslavinvest А. Х., створена в 2013 році. На завод по проекту планують набрати 48 чоловік, які будуть працювати в три зміни.

"Завод повинен бути частиною місцевого індустріального парку, на будівництво якого було виділено 4,9 млн. Євро з європейських фондів. Будівництво має розпочатися в лютому 2017 року й триватиме два роки", - пише видання

До керівного складу компанії входять бізнесмени з Харкова, які пов'язані з Партією регіонів Віктора Януковича. Ті ж самі бізнесмени керують великим заводом з переробки зерна на сході України.

Власником Agroslavinvest є 43-річний українець Андрій Яковенко. У 2010 він був обраний від Партії регіонів депутатом у місті Барвінкове (Харківська область). У тому ж місті він очолює наглядову раду хлібокомбінату.

До Словаччини переїхав близько двох років тому.

Українці не уточнили, звідки беруть гроші на будівництво, не вистачає інформації і про плани - звідки привозитимуть пшеницю. За словацьким законам, якщо будівництво заводу не вимагає державних інвестицій, то власники не зобов'язані розкривати подробиці про нього.

"Яковенко пов'язаний з Олегом Могильним, який працює в українському аграрному бізнесі протягом багатьох років, але отримав великий вплив після приходу Януковича до влади", - пише видання.

Структури Могильного контролюють Новопокровський комбінат хлібопродуктів в селі Новопокровка в Харківській області. Яковенко є його директором з червня 2011 року. Підприємство є одним з найбільших переробників зерна в Україні. Могильний в свою чергу є директором комбінату "Барвінкове".

Нагадаємо, що уряд України планує приватизувати Новопокровський комбінат наступного року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X