Екс-правління Приватбанку розповіло свою версію, що стоїть за націоналізацією банку

22 грудня 2016, 12:50
Екс-правління Приватбанку вважає, що банк цілеспрямована піддавали інформаційній атаці, а НБУ використовував рефінансування як інструмент тиску

Таку позицію висловив Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, вони вже завершили передачу справ Приватбанку і готові розповісти своє бачення ситуації.

Відео дня

"Дірка 148 млрд" утворилася не в результаті виведення грошей, а різкого і, як ми вважаємо, несправедливого зміни правил гри від НБУ", - написав він на своїй сторінці.

У своїй колонці для УП екс-керівництво написало, у результаті зміни правил гри (яке, до речі, вступає в силу лише 1 січня 2017 року) банк втратив право враховувати застави загальною вартістю 142.8 млрд грн. Причому ця вартість була підтверджена незалежними оцінювачами, уповноваженими НБУ.

У чому суть цих змін? НБУ дозволив вважати заставами тільки те майно, яке можна оформити в іпотеку (приблизно так само, як хрущовку в спальному районі). Але після різких змін правил гри ця застава стала коштувати нуль", - йдеться в матеріалі.

Окрім того, зазначив Дубілет, українські компанії погано обслуговують кредити тому, що в країні криза, а не тому, що вони з кимось пов'язані.

"НБУ скасував міжнародні стандарти визначення пов'язаних осіб та почав відносити до пов'язаним особам всіх підряд. З приходом до влади, Гонтарева вела цілеспрямовану політику знищення нашого банку", - завершив свій пост Дубілет.

Показати ще новини
Радіо НВ
X