Погляд зблизька. «Доведеться українцям визнати, що вони не такі вже бідні і нужденні», — інтерв'ю з бізнес-омбудсменом Ващуком

30 січня 2022, 10:10
NV Преміум

Роман Ващук, експосол Канади в Україні, який нещодавно повернувся в Київ як бізнес-омбудсмен, розповідає журналу НВ про зміни, що відбуваються у країні, які не бажає бачити суспільство, але відразу помічає іноземний спостерігач.

Р оман Ващук, колишній посол Канади в Україні, який нещодавно знову приїхав до Києва, починає розмову з НВ у доброму гуморі. Багато з тих, хто закликав його по закінченні дипломатичної місії повертатися в Київ, мабуть, не зрадіють тому, в якій якості він повернувся, весело заявляє Ващук. У кожному жарті є частка жарту: у Ващука нова посада бізнес-омбудсмена, а отже, відповідальність за досудове вирішення проблем між українським бізнесом та державою Україна.

Відео дня

Досвідчений дипломат українського походження, він розпочав кар'єру як співробітник посольства Канади в СРСР, а закінчив у 2019 році послом Канади в Україні, ще й досить популярною тут особою. Тож мав безпосередню можливість спостерігати становлення української незалежності останні три десятиліття поспіль.

Завершивши із дипломатією, Ващук не облишив думати про батьківщину предків. Лекція, яку він прочитав для Наукового товариства Шевченка в Канаді, про головні помилки західних партнерів України свого часу стала одним з інтелектуальних аналітичних хітів, обговорюваних в Україні та в дипломатичній спільноті за її межами.

Сьогодні вже в новій якості про свою місію та бачення головних суспільних та економічних проблем Ващук розмовляє з НВ.

— Хто і з якими скаргами найчастіше звертається до офісу бізнес-омбудсмена?

Показати ще новини
Радіо NV
X