Екс-керівник ЄБРР очолив наглядову раду оператора енергосистеми України

5 листопада 2018, 13:58

Екс-глава представництва ЄБРР в Україні Шевки Аджунер очолив наглядову раду Укренерго. Його заступником обраний заступник держсекретаря Кабміну Сергій Кушнір.

Відповідне рішення прийнято на першому засіданні наглядової ради 2-3 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, НС підтвердив повноваження Всеволода Ковальчука як тимчасово виконуючого обов'язки директора Укренерго і визначив графік своїх засідань на цей і наступний рік.

Відео дня

Перед засіданням всі відібрані за результатами затвердженого Кабінетом міністрів конкурсного відбору члени ради підписали відповідні контракти з компанією.

Наглядова рада створила комітети з аудиту, з призначень та визначенню винагороди посадовим особам, з інвестицій та стратегії, регуляторний комітет і призначив їх керівників.

Згідно зі статутом компанії, наглядова рада погоджує стратегію її розвитку, річний фінансовий план, контролює фінансово-господарську діяльність, затверджує положення про регулювання діяльності, приймає рішення про випуск та розміщення цінних паперів (крім акцій), вибирає незалежних і внутрішніх аудиторів і оцінювача майна, формує основи корпоративної та соціальної відповідальності, а також антикорупційну політику підприємства.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів в середині листопада минулого року почав корпоратизації Укренерго , змінивши форму підприємства - з державного на приватне акціонерне товариство (ПрАТ). Всі 100% акцій Укренерго як і раніше належать державі.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Показати ще новини
Радіо НВ
X