Економісти розповіли, які продукти здешевшали найбільше за останній місяць

5 грудня 2017, 08:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зростання цін на більшість соціально значущих продовольчих товарів все ще тривало за підсумками листопада поточного року. Щоправда темпи такого зростання, порівняно з жовтнем, уповільнилися, а перелік товарів, які додали в ціні, скоротився. Найбільше за місяць подорожчали молокопродукти, та неочікувано - буряки. Разом з тим, здешевшали свинина та мясо птиці, гречка та цукор

Про це йдеться в дослідженні на сайті Економічного дискусійного клубу.

Ріст цін відбувся за 14-ма із 23-х позицій продовольчих товарів.

Серед груп продовольства найвищий приріст демонстрували молокопродукти. Так, масло вершкове подорожчало на 4,0% ("плюс" 6,22 грн на кілограмі), від 0,1 до 2,5% зросли в ціні сметана, сир та молоко.

Відео дня

Не сповільнює темпів цінового зростання наш національний продукт. Сало у листопаді додало ще 2,0% ("плюс" 1,33 грн на кілограмі) і є цьогорічним рекордсменом цінового росту – з початку року подорожчання склало 68%. Із м’ясної групи товарів збільшилися споживчі ціни на яловичину та ковбаси варені на 1,4% та 1,2% відповідно.

Продовжують набирати цінової "ваги" і яйця – упродовж місяця ріст склав 1,8% ("плюс" 42 коп. на десятку).

Звичним для споживача у поточному році стає подорожчання хліба масових сортів. Листопад не є виключенням. Ціни зросли на: хліб з борошна пшеничного 1 ґатунку − на 1,6% ("плюс" 21 коп. на кілограмі); житньо-пшеничний хліб − на 1,8% ("плюс" 23 коп. на кілограмі). З початку 2017 року кілограм хліба масових сортів подорожчав на 20%, або додав в ціні близько двох гривень на кілограмі.

Незначно підвищилися ціни на борошно, олію, макаронні вироби.

На 9 найменувань продуктів харчування ціни знизилися. У абсолютному вимірі подешевшали:
свинина − на 2,94 грн на кілограмі, або на 2,9%;
м'ясо птиці − на 1,33 грн на кілограмі, або на 2,6%;
крупи гречані − на 1,31 грн на кілограмі, або на 6,4%;
цукор − на 94 коп. на кілограмі, або на 6,8%.

У листопаді подекуди зберігався тренд до зменшення цін на овочі борщового набору (від 0,4% до 9,7%). Винятком у цій групі виявилися буряки, ціни на які неочікувано зросли на 6,4%.

Загалом вартість набору із 23-х соціально значущих продовольчих товарів, на які здійснюється моніторинг цін органами статистики, у листопаді ц. р. порівняно із жовтнем ц. р. зросла на 0,6%, або майже на 6,0 гривень. А із початку 2017 року набір подорожчав на 169 гривень («плюс» 23%), і в середньому по Україні його вартість становить 916 гривень.

Традиційно найдешевший набір із соціально значущих продовольчих товарів можна було придбати на Тернопільщині (за 857 грн.), а найдорожчий – у Києві (за 1 035 гривень).

Як повідомлялося, життя пересічного українця стало обходитися дорожче. Особливо зросли в ціні деякі ключові продукти харчування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X