Економісти розповіли про те, що не дозволить українській економіці рости так швидко, як хотілося б громадянам – Перша шпальта

9 жовтня 2015, 18:53
1047
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ, українська економіка практично досягла дна

"Мені здається, що економіка вже намацала дно, більш або менш міцно стала на ноги. І настав час освоювати корисні наслідки падіння курсу гривні", - заявив президент найбільшого в Україні телекомоператора "Київстар" Петро Чернишов в програмі Перша шпальта, партнером якої виступає НВ

Але цього чомусь не відбувається, і поки не видно жодних ознак того, що відбудеться в наступному році. Українські компанії не можуть повною мірою скористатися тим, що девальвація гривни робить їх продукцію більш конкурентоспроможною на зовнішніх ринках. Інвестори не роблять в країну ніяких вкладень. А економічне зростання у наступному році буде більш ніж скромний - МВФ очікує збільшення ВВП на 2%, а Світовий банк - на 1%.

Валерій Геєць, директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ каже, що українська економіка практично досягла дна. Але характер кризи може бути таким, що на дні вона залишиться ще протягом довгого періоду часу. Ключова проблема - це попит. Попит населення в умовах макроекономічної стабільності не росте. Інвестиційного попиту немає. Зовнішній попит сьогодні є дуже проблемний.

Крім того, в наступному році на нас чекають ще більш жорсткі умови на російському ринку, тому що почне діяти економічна частина угоди про Асоціацію з ЄС.

"Тобто подвоїться ембарго на постачання української аграрної продукції. І швидше за все будуть підняті мита на українські товари", - каже економічний редактор Європейської правди Юрій Панченко.

Втім, загальний песимізм експертів намагаються розбавити представники бізнесу. Генеральний директор компанії Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун каже, що інвестори почали проявляти інтерес до країни. Особливо вселяє оптимізм те, що це компанії цікавляться виробничим сектором. "Вони не інвестують, але принаймні промацують ґрунт", - говорить Почкун.


А заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків радить не зациклюватися на Росії. В Латинській Америці, Африці, на близькому Сході можна заробити набагато більше, ніж в РФ.

Також у програмі дивіться ексклюзивне інтерв'ю австралійського мультимільярдера Ендрю Форреста. Крім того, співзасновник Фонду вільної економіки імені Кахи Бендукідзе Володимир Федорин розповість про те, чи можна очікувати в Україні реформ за грузинським сценарієм. А один із тих, хто першим закликав людей вийти на Майдан у 2013 році, народний депутат Мустафа Найєм про те, що заважає швидким перетворенням в країні.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One

Головне

Футбол

Вчора, 14:16

article_img
Динамо дізналося суперника у 1/8 фіналу Ліги Європи
Теніс

Вчора, 20:40

article_img
Світоліна втратила можливість виграти третій поспіль турнір у Дубаї
Події

Вчора, 09:45

article_img
У Києві жорстоко побили відомого догхантера Святогора - фото