Економіка України зросла, завод Порошенка став російським та інші головні новини бізнесу
ТОП головних новин бізнесу за 2 лютого від НВ Бізнес.
У 2017 році Рада бізнес-омбудсмена отримала на розгляд одна тисячу шістсот тридцять вісім скарг від підприємців з усіх областей України та закрила 1042 розслідування - це вдвічі більше, ніж в 2016 році.
Найчастіше бізнес скаржився на дії податкових (61%) і правоохоронних органів (12%), державних регуляторів (9%) і органів місцевого самоврядування (5%), а також митниці (3%). У сумі ці питання склали 90% всіх звернень.
Майже три чверті скарг надійшли від малого і середнього бізнесу.
НБУ оцінив зростання економіки України в 2,1%
Національний банк України (НБУ) оцінив зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2017 році в 2,1%, повідомляється в інфляційному звіті НБУ.
У звіті наголошується, що негативний вплив від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями (НКТ) на реальний ВВП в 2017 році виявився нижче, ніж очікувалося на початку року - 0,9 процентного пункту (п.п.) в порівнянні з 1,3 п. п.
Причиною в НБУ називають швидку переорієнтацію металургійних підприємств на нові джерела поставок сировини на тлі поліпшення зовнішньої кон'юнктури і зростання внутрішнього попиту.
Кримський завод Порошенка став російським
Уряд Російської Федерації передав в держвласність Севастопольський морський завод імені Орджонікідзе, який належить президенту України Петру Порошенку.
Про це йдеться у відповідному розпорядженні, яке опубліковано на сайті уряду РФ.
У Росії також відзначають, що завод буде виконувати роботи і надає послуги для забезпечення обороноздатності РФ, в тому числі є співвиконавцем держконтрактів по ремонту кораблів і суден російського флоту.
Україна вирішила позичити у Китаю $7 млрд на інфраструктуру
Кабінет міністрів України має намір укласти з Китаєм рамкову кредитну угоду по ряду інфраструктурних проектів загальною вартістю $7 млрд.
Як повідомив заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, вже підписані контракти на € 200 млн з двома китайськими компаніями по будівництву доріг в Україні в 2018 році, а також очікується підписання контракту щодо будівництва моста близько Кременчука.
Найбільший виробник курятини в Україні відкинув звинувачення в "курячій змові"
Власник агрохолдингу Миронівський хлібопродукт (МХП) Юрій Косюк заявив, що зростання ціни курятини сталося через ринковий попит. Він також заперечує, що виробники курятини в змові підняли ціни на свій продукт в Україні.

"Про яку змову може йти мова, якщо ми дуже сильно конкуруємо з внутрішніми виробниками, з європейськими і світовими виробниками. Без мита в Україну може заїжджати як європейська курка, так і американська. Про яку змову можна говорити?" - сказав він.
Такими були головні ділові новини п'ятниці.