Відновлення по-українськи. Як економіка країни здивувала світ, переживши коронакризу, і завдяки чому зросте у 2021 році

27 лютого 2021, 09:09
НВ Преміум

Вітчизняна економіка, відбувшись від коронакризи падінням усього на 4%, цьогоріч приготувалася до масштабного ренесансу ВВП і зростання зарплат, пише журнал НВ.

У країні рідко вдається дивувати економічними показниками Європу. Однак саме це сталося у минулому коронакризовому році: вітчизняний ВВП, за оцінками інвесткомпанії Dragon Capital [видавець НВ], скоротився лише на 4%. Опитані НВ експерти визнають, що такі цифри можна вважати успіхом.

Відео дня

Краще в Європі справи йдуть тільки у Польщі, економіка якої впала на 2,7%. У розвинених європейських країнах провали у 2020-му були набагато помітніші: у Німеччині — на 5%, у Франції — на 8,3%, у Великій Британії — на 9,9%.

«Українська економіка за підсумками 2020 року показала набагато кращі результати, ніж пророкували багато прогнозів», — каже Вікторія Михайле, голова правління Альфа-Банку Україна.

Ще в червні минулого року МВФ під час підписання з Україною нової програми Stand By виніс суворий вирок, спрогнозувавши падіння національного ВВП на 8,2%. «У березні й квітні 2020-го [коли діяв жорсткий локдаун] ситуація здавалася дуже небезпечною. Але потім досить швидко стало зрозуміло, що страхітливі прогнози на кшталт того, який зробив МВФ, не відповідають структурі української економіки», — каже Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії (ЦЕС).

Різке пожвавлення ділової активності у третьому і четвертому кварталах дали можливість країні досить швидко встати на ноги і відчути твердий ґрунт.

А 2021-й стане роком повноцінного відновлення економіки. ВВП країни, стиснений немов пружина, за прогнозом Dragon Capital, вистрілить зростанням у 5,3%. Це той темп, який відчують і бізнес, і всі українці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X