У другому кварталі. Мінекономіки прогнозує зростання ВВП вище 7%

12 лютого 2021, 19:22

Мінекономіки очікує збереження негативної динаміки ВВП в першому кварталі поточного року.

У квітні-червні 2021 року зростання української економіки перевищить 7% після спаду в січні-березні цього року. Про це йдеться в прогнозі Міністерства економіки України Огляд економічної активності за 2020 рік.

Відео дня

«У першому кварталі 2021 року очікується збереження негативної динаміки ВВП з урахуванням наслідків введений в січні локдаун», - прогнозує міністерство.

За оцінками Мінекономіки, в 2020 році падіння промисловості склало 5,2%, транспортної галузі - 14,2%. У той же час зростання будівництва оцінюється в 4%, а торгівлі - в 4,7%.

В цілому зведений індекс виробництва (СІП) в порівнянні з 2019 роком просів в минулому році на 4,4%, а ВВП - на 4,2%, оцінює міністерство.

«У розрізі основних промислових груп товарів найбільше негативний вплив відчули інвестиційні види діяльності, зокрема, у виробництві інвестиційних товарів спостерігалося падіння на 21,6%», - говориться в огляді.

При цьому, виробництво товарів проміжного споживання скоротилося тільки на 4,1%, товарів групи «енергія» - на 2,7%, споживчих товарів короткострокового споживання - на 2,2%, споживчих товарів тривалого споживання. Як відзначили в Мінекономіки, це сталося внаслідок можливості адаптації до складних умов та завдяки держпідтримці.

У минулому році скорочення виробництва відбулося в:

  • переробної промисловості - на 6,9%;
  • добувної - 5,2%;
  • поставках електроенергії, газу та пара - 1,3%.

Сільське господарство за аналогічний період просіло на 11,5%. У цій сфері падіння було пов'язано не скільки з пандемією, скільки з погодними умовами. Всього за підсумками минулого року обсяги виробництва рослинницької продукції скоротилися на 13,9%, тваринницької - на 2,6%.

Нагадаємо, що Мінекономіки покращило оцінку скорочення економіки України в жовтні-грудні до 1% ВВП . При цьому, в міністерстві зберігають прогноз зростання української економіки на 4,6% ВВП в 2021 році.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X