Економіка України в 2020 році може зрости на 3,6−3,7% - Фіала

18 грудня 2019, 20:31

Гендиректор інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала розповів про можливості та загрози для зростання ВВП України і про курс долара в 2020 році.

У 2020 році аналітики інвесткомпанії Dragon Capital очікують зростання ВВП України приблизно на тому ж рівні, що і в 2019-му: 3,6−3,7%. Про це в ході лекції НВ «Світ у 2020» заявив гендиректор компанії Томаш Фіала.

Відео дня

Він зазначив, що у випадку проблем із транзитом російського газу до Європи зростання ВПП може знизитися до 3,2%.

У той же час Фіала вважає, що структурні реформи, які проводить влада: ринок землі, податкова реформа можуть компенсувати і цю загрозу і за сприятливої кон’юнктури зростання ВВП досягне 4% на рік.

Фіала підкреслив, що ринок товарів повсякденного попиту (FMCG) в Україні другий рік поспіль є найбільш швидкозростаючим в Європі - до 10% щорічно.

Серед загроз для економічного зростання Фіала, крім очевидної загрози російської агресії, відзначив високу залежність України від експорту сировини і, відповідно, ситуації на світових ринках. Також він окремо наголосив щодо загроз, пов’язаних із діями олігарха Ігоря Коломойського, його судовими претензіями до Нацбанку.

Що стосується середньорічного курсу гривні до долара в 2020 році, то Фіала прогнозує його рівень у 25−25,2 грн/$.

Також повідомлялося, що Томаш Фіала пояснив, як уповільнення світової економіки може надати позитивний економічний ефект на Україну.

Інвесткомпанія Dragon Capital є інвестором видавничого дому Медіа-ДК (об'єднує щотижневий журнал НВ, новинний сайт NV.ua і Радіо НВ).

Показати ще новини
Радіо NV
X