Економіка, освіта та оборона. Гройсман назвав пріоритети уряду на 2019 рік

18 грудня 2018, 15:01

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну 18 грудня назвав головні пріоритети уряду на 2019 рік.

Про це повідомляє Економічна правда.

Першим пріоритетом Гройсман назвав економічне зростання.

Зокрема, щоб поліпшити бізнес-клімат, планується проводити щоквартальні дерегуляційні засідання уряду, ввести єдині рахунки для спрощення сплати податків, встановити митні сканери на кордоні та запустити веб-портал Єдине вікно для митного оформлення товарів.

Відео дня

У сфері управління держактивами та публічних закупівель заплановано введення нового корпоративного управління на стратегічних підприємствах, переведення малої приватизації у систему ProZorro.Продажі, створення мережі централізованих закупівельних організацій та результативна велика приватизація.

У сфері промисловості та інновацій планується створення індустріальних парків (територія, виділена під час планування міст для промислового розвитку - ред.), впровадження енергоменеджменту на промислових підприємствах, створення мережі центрів підтримки інновацій, надання доступу до патентної інформації.

В агропромисловому комплексі заплановано збільшення частки фермерських господарств до 10%, збільшення обсягу допомоги для технічного переоснащення до 5,5 млрд грн, цільова підтримка тваринників.

З метою досягнення енергетичної незалежності планується вводити електронні торги з продажу спецдозволів, розвивати повноцінний ринок газу й електроенергії, здійснити анбандлінг "газового та енергетичного монополістів", диверсифікувати джерела поставок ядерного палива.

У сфері ЖКГ має бути реалізований проект Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання в 11 містах.

Щоб розвивати транспортну інфраструктуру, планується збільшити державний дорожній фонд до 55 млрд грн, реалізувати програму установки нових об'єктів освітлення та будівництва переходів на дорогах, оновити й електрифікувати залізничні колії і рухомий склад. Планується також реалізувати пілотний проект зі встановлення майданчиків зважування в русі.

За словами прем'єра, другим пріоритетом уряду є ефективне самоврядування.

Зокрема, планується перехід на середньострокове бюджетне планування, кадрове посилення міністерств фахівцями з питань реформ, впровадження електронної системи управління людськими ресурсами на державній службі, впровадження інтегрованої системи електронної ідентифікації.

Третій пріоритет уряду - розвиток людського капіталу.

Для цього в рамках програми Нова українська школа заплановане оновлення змісту базової середньої освіти і впровадження нового державного стандарту, створення електронних освітніх ресурсів, мережі інклюзивно-ресурсних центрів.

В галузі профтехосвіти та освіти дорослих планується ввести принципи дуальності разом з роботодавцями, оновити навчальну базу, забезпечити нову кваліфікацію викладачів і надати доступ до освіти у будь-якому віці.

В рамках медичної реформи заплановано з 1 січня 2019 року профінансувати початкову ланку за принципом "гроші ходять за пацієнтом", продовжити реалізацію програми Доступні ліки, впровадити програму Доступна діагностика - 54 види досліджень, реалізувати пілотну програму Нова "швидка", добудувати другу чергу Охматдиту та розвинути мережу кардіоцентрів і лікарень у регіонах.

У сфері соціального захисту заплановано забезпечити автоматичний перерахунок пенсій щорічно, розглянути можливість врахування великого стажу під час обчисленні пенсій, забезпечити монетизацію субсидій та детінізацію зарплат.

Четвертим пріоритетом Кабміну є верховенство права і боротьба з корупцією.

Зокрема, планується старт роботи Антикорупційного суду, формування лабораторії кіберкриміналістики в рамках агентства АРМА, забезпечення повноцінної роботи ДБР.

П'ятим пріоритетом уряду Гройсман назвав оборону та безпеку.

Заплановане реформування структури органів управління ЗСУ за принципами НАТО, створення 436 територіальних центрів комплектування резерву, поліпшення забезпечення військової медицини транспортом, а армію - військовою технікою та озброєнням. Крім того, планується будівництво міжнародного центру підготовки Нацгвардії та придбання безпілотних авіакомплексів для Нацгвардії.

В галузі безпеки планується впровадження фотофіксації порушень на дорогах, забезпечення ДСНС пожежно-рятувальною технікою, а МВС - вертольотами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X