Економіка Китаю сповільнилася, центробанк знизив ставки
Центральний банк Китаю вперше за майже два роки знизив ключову процентну ставку, щоб допомогти підтримати економіку, яка втратила імпульс через спад на ринку нерухомості та неодноразові спалахи коронавірусу, пише Bloomberg.
Народний банк Китаю знизив ставку, за якою він надає річні кредити банкам, на 10 базисних пунктів — перше зниження з квітня 2020 року.
У той час як для центральних банків США та країн Європи основною проблемою є інфляція, відносно стабільні ціни в Китаї означають, що влада переключилася на прискорення зростання.
Офіційна статистика показала, що валовий внутрішній продукт Китаю зріс на 4% в останньому кварталі 2021 року, що є найслабшим показником з початку 2020 року. Зростання ВВП за рік склало 8,1%.
«Споживання залишається найслабшою ланкою в історії зростання Китаю наразі, і в цілому це триватиме більшу частину цього року. Ми вважаємо, що для Пекіна нижня межа — близько 5%. Як це і відбувається зараз, якщо зростання буде нижчим, у них буде сильна мотивація для подальшого пом’якшення політики», — сказав Луїс Куйс, голова відділу економіки Азії в Oxford Economics.
Економіка Китаю добре стартувала в 2021 році, але економісти очікують, що найближчими місяцями зростання сповільниться, пише Reuters.