Зростання економіки Китаю різко сповільнилося до 4,9%

18 жовтня 2021, 09:04

Другий квартал поспіль Китай показує різке уповільнення зростання економіки. Експерти впевнені, що країна все ж зможе досягти цільового показника зростання ВВП вище 6%.

За підсумками третього кварталу 2021 року зростання економіки Китаю сповільнилося до 4,9% в річному вимірі, передає The Wall Street Journal.

Зростання економіки різко сповільнилося на тлі браку електроенергії та проблем з ланцюжком поставок, а також зусиль Пекіна з приборкання секторів нерухомості і технологій. У другому кварталі економіка КНР показала зростання в 7,9%.

Відео дня

Як зазначає видання, багато експертів пророкували, що зростання економіки КНР сповільниться, однак вони називали більш скромну цифру - в 5,1%.

У порівнянні з другим кварталом, згідно з даними, опублікованими в понеділок Національним статистичним бюро, ВВП Китаю зріс лише на 0,2%. Для порівняння, у другому кварталі ВВП КНР виріс на 1,3% в порівнянні з попереднім періодом.

Попри таке уповільнення зростання економісти все ж вважають, що економіка Китаю за підсумками року все ж зможе вирости на заявлені 6% або більше. Цей цільовий показник був встановлений керівництвом країни в березні цього року.

За даними статистичного бюро, за перші дев'ять місяців року ВВП Китаю виріс на 9,8% в порівнянні з роком раніше.

Як зазначає видання, після того, як статистичні спотворення, викликані пандемією, значною мірою залишилися в минулому, очікується, що темпи зростання Китаю повернуться до траєкторії, що існувала до коронавірусу.

До того як Китай почав відчувати вплив пандемії на початку минулого року, його економіка виросла на 6,1% в 2019 році. Це було найповільнішим таким темпом зростання в річному обчисленні з 1990 року.

Про сповільнення зростання економіки Китаю писали ще за підсумками другого кварталу. Тоді в КНР відзвітували про уповільнення темпів зростання ВВП до 7,9% в річному вимірі .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X