Всесвітній економічний форум: що на порядку денному в Давосі

23 січня 2018, 12:26

Щороку гірськолижний швейцарський курорт в Давосі перетворюється з туристичного містечка на місце, де світові лідери обмінюються думками і дискутують про те, як повинен розвиватися світ та міжнародні відносини у майбутньому.

Давоський форум традиційно збирає лідерів держав, політиків, успішних бізнесменів, видатних культурних діячів, лауреатів Нобелівської премії та світових лідерів думок.

Відео дня

Цьогорічний форум стане по-справжньому особливим. Якщо на перший з’їзд у 1971 році приїхало лише 450 осіб, то у 2018 році у ньому візьмуть участь понад 3 тис. осіб. Зокрема, найбільшу делегацію відправлять США (понад 600 учасників) на чолі з президентом Дональдом Трампом, який вперше з’явиться на Давоському форумі.

У 2018 році Давос відвідає рекордна кількість лідерів Великої сімки.

Крім Дональда Трампа на форум приїдуть голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Франції Еммануель Макрон, британський прем'єр Тереза Мей, прем'єр Канади Джастін Трюдо.

Крім того, буквально за кілька днів до початку конференції канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про плани приїхати на форум.

Президент України Петро Порошенко також вирушив на Давоський форум і в останній день візьме участь у дискусії – Центральна та Східна Європа: новий порядок денний контитенту.

Відзначимо, що 21% учасників форуму – жінки. Серед них президент Норвегії Ерна Солберг, головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг і гендиректор Google Cloud Дайан Грін.

Розмах цьогорічного форуму справді вражає: на чотири дні заплановано 400 сеансів.

Слоган Давоського форуму у 2018 році визначає головну мету з’їзду – створення спільного майбутнього в зруйнованому світі.

Зібравши разом величезну кількість впливових політиків, лідерів бізнес-спільноти та представників громадянського суспільства, Давоський форум ставить собі надзавдання: знищити кордони і змінити ситуацію у світі на краще.

“Конкуренція між націями та глибокі соціальні протиріччя розривають в буквальному сенсі сучасний світ на частини”, - вважає професор, засновник і виконавчий голова Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб.

Цьогоріч у Давосі обговорюватимуть не лише бізнес та економіку, а ті явища, які суттєво впливали на життя пересічних людей у цілому світі.

Забезпечення сталого економічного прогресу

На форумі зосередять увагу на тому, як технологічні зміни та навколишнє середовище змінюють роботу глобальної економіки та чи не відбудеться у 2018 році чергова економічна криза. Головними завданнями стануть шляхи покращення капіталізму у світі, а також пошуки нових економічних моделей, що допоможуть процвітати країнам.

Разом з тим, учасникам Давоського форуму доведеться вирішити, як зупинити ухилення від сплати податків після офшорних скандалів у 2017 році розслідування під назвою Райські папери, яке виявило, що відомі політики та бізнесмени виводили багатомільйонний капітал на офшорні території.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, на форумі обговорять цифрову економіку – криптовалюту біткоїн, яка у 2017 році набула надзвичайної популярності.

Співраця в багатополюсному світі

З кожним роком світ стає все менш глобальним поняттям, оскільки кордони звужуються, а подекуди й зовсім зникають, країни тісно співпрацюють в економічних, культурних та суспільних сферах. Деяким країнам геополітична конкуренція йде на користь, у той час як інші втрачають свої позиції на світових ринках та в міжнародних відносинах. Тому на форумі активно обговорюватимуть, як знайти баланс між глобальним співробітництвом та місцевою автономією з метою запобігти розпаду світового порядку.

Подолання розбіжностей в суспільстві

Багатополюсність світу, свобода думок і можливість їх вільно висловлювати сприяють плюралізму в суспільстві. З іншого боку, усе це розпалює ворожнечу між людьми з різними політичними поглядами, релігійними переконаннями чи іншими гострими соціально-політичними тенденціями, які спостерігалися в минулому році. Крім того, ЗМІ та риторика політиків розширюють лінії громадського розколу та підривають толерантність. На форумі дискутуватимуть, які спільні дії потрібно розробити для відновлення соціального балансу, рівноправності та взаємоповаги.

Формування гнучкого управління технологіями

У Давосі велику увагу приділять інтенсивним дискусіям про світову кібербезпеку. Нещодавно ВЕФ опублікував позиційний документ, в якому викладається концепція нового Глобального центру кібербезпеки. Так, на форумі обговорять, як сучасні технології змінюють поняття особистої інформації та яким чином можливо регулювати захист як і персональних даних, так і конфіденційну інформацію світових компаній.

Гендерний дисбаланс

Кампанія MeToo у 2017 році неаби-як сколихнула не тільки Голівуд та медіа-індустрію, коли після звинувачень в сторону одного з провідних голлівудських продюсерів Гарві Вайнштейна посипалися зізнання про сексуальні домагання з боку інших відомих акторів та режисерів. Сотні тисяч жінок по всьому світі відважилися розповісти про пережиті домагання та харасмент (сексуальні домагання з використанням власного положення), з яким зіштовхувалися на роботі чи у повсякденні. Згідно з Bloomberg, питання сексуального домагання і гендерного дисбалансу будуть активно обговорюватися в Давосі для того, щоб вирішити проблему насильства у світі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X