Економічні санкції ЄС проти Росії почали діяти

10 липня 2018, 08:37

Прийняте Радою Європейського Срюза 5 липня постанову про продовження економічних санкцій проти Росії у зв'язку з українською ситуацією опубліковано в понеділок в Офіційному журналі ЄС.

Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Це рішення діє до 31 січня 2019 року.

Рада ЄС раніше одностайно в письмовій формі ухвалила рішення про продовження економічних обмежувальних заходів.

Відео дня

"Ці заходи спрямовані проти фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також проти сфери продукції подвійного призначення. Спочатку вони були запроваджені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, а потім були посилені у вересні 2014 року ", - говорилося в заяві.

Економічні санкції включають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортний та імпортний заборона на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих, які мають стратегічне значення, технологій і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Офіційне рішення про чергове продовження обмежувальних заходів було ухвалено за політичною домовленістю лідерів країн ЄС на саміті Євросоюзу 28 червня 2018 року за підсумками доповіді канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про стан виконання мінських угод з врегулювання українського питання.

19 березня 2015 року Європейська рада пов'язала термін дії санкцій з повним виконанням мінських угод.

Раніше прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що Євросоюзу треба більш виважено підходити до питання санкцій щодо Росії. За його словами, Італія буде відстоювати на саміті ЄС відмову від автоматичного продовження санкцій проти Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X