Екологічні норми. Яким чином в Україні спростили норми розмитнення авто на єврономерах

14 лютого 2019, 13:19

Кабінет міністрів спростив розмитнення авто на єврономерах. Уряд скасовує обов'язкову сертифікацію за екологічними нормами. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 13 лютого.

В уряді зазначили, що складна і тривала процедура сертифікації, в тому числі, для підтвердження відповідності екологічним нормам, була одним зі стримуючих факторів для митного оформлення авто на єврореєстрації.

Відео дня

Без результатів сертифікації таке авто не може бути розмитнено. Відтепер, якщо у європейському технічному паспорті авто буде зазначено відповідність екологічним нормам, це не потрібно буде вдруге підтверджувати в українських органах сертифікації.

Допоможе зекономити

Нововведення допоможе власникам зекономити від 2,5 до 5 тисяч грн, зауважив у інтерв'ю Радіо НВ співзасновник громадської організації АвтоЄвроСила Олександр Чернявський.

Це був зайвий папірець, який не вирішувал взагалі ніяких питань

Однак він зауважив, що це послаблення варто було зробити раніше, коли тільки стартував пільговий період для розмитнення авто на іноземній реєстрації.

"Це добре тим, що економить від 100 до 200 доларів при оформленні митних процедур. Друге, просто прибрала зайва папірець, бо в технічних паспортах автомобілів, які завозяться сюди на розмитнення з Європи або вже тут знаходяться, в них вказано про те, що автомобіль був проведений в Європі і відповідає певним стандартам. І це був зайвий папірець, який не вирішував взагалі ніяких питань", – зауважив Чернявський.

Скоротити час розмитнення

Скасування сертифікації допоможе суттєво скоротити час розмитнення авто, тим паче, що на митниці зараз утворились черги із десятків тисяч так званих євроблях, зазначив у інтерв'ю Радіо НВ директор Autoconsulting Олег Омельницкий.

У Європі більш відповідально ставляться до подібних процедур

Він зауважив, що раніше складалась абсурдна ситуація, коли українські органи сертифікації мали перевіряти сертифікацію авто, здійснену у країнах Європи, де більш відповідально ставляться до подібних процедур.

"Ну що в Україні будуть сертифікувати європейські автомобілі, стандарти яких набагато вище, і органи сертифікації, які видавали сертифікати на автомобілі в Європі, там на порядок більш технологічно оснащені, ніж наші українські фірми, які фактично виписують ці сертифікати на коліні", – наголосив Омельницкий.

Індексація пенсій

Чистий дефіцит пенсійного фонду цього року складає майже 30 мільярдів, тому додаткові 5 млрд будуть плюсом, – зазначила у інтерв'ю Радіо НВ експерт з питань пенсійної системи ініціативи Реанімаційний пакет реформ Галина Третьякова.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Розмір індексації буде індивідуальним

Вона зауважила, що індексація пенсій за рахунок грошей від розмитнення авто на єврореєстрації була запланована ще минулого року, коли приймали бюджет-2019. Тому із цим не повинно виникнути проблем. Третьякова розповіла, що індексація розпочнеться у березні, однак її розмір буде індивідуальним для різних людей.

"Індексація закладена в державний бюджет, але оскільки закон про розмитнення прийнятий в минулому році, тому це все закладалося в державний бюджет, і індексація теж закладалася в бюджет. Як надходження цих грошей, так і індексація, вона описана в законі, і індексуватися з першого березня почнуть пенсії, а пенсійний фонд зараз технологічно готується провести цю індексацію, оскільки вона буде носити абсолютно персональний характер. Ви пам'ятаєте, що у нас формула розрахунку для кожної людини своя", – зазначила Третьякова.

Пільгове розмитнення євроблях закінчується 22 лютого. Тому 20, 21 та 22 лютого підрозділи Київської міської митниці Державної фіскальної служби працюватимуть до опівночі. Як зазначили в прес-службі ДФС, наразі визначені підрозділи працюють до 22:00.

Показати ще новини
Радіо NV
X