Двірники, швачки та інші. Які професії найбільше затребувані в Україні

18 грудня 2018, 10:52

Україні бракує двірників, швачок, слюсарів-сантехніків та поварів. Про це повідомила прес-служба Київського міського центру зайнятості.

У столиці найбільший попит на ринку праці спостерігається на кваліфікованих робочих і працівників сфери обслуговування. Середній розмір заробітної плати у цій категорії вакансій - близько 6,5 тис. грн.

Відео дня

Кваліфіковані кадри їдуть з України

Усього в базі даних Державної служби зайнятості України близько 150 тис. вакансій. Про це повідомив виконувач обов’язків голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко. Таку велику кількість пропозиції він пояснює, зокрема, міграційним чинником. Кваліфікована робоча сила має доступ до ринку праці Європи і залишає Україну. До того ж там вищі зарплати, стверджує чиновник. Хоча в Україні, за його словами, динаміка зі зростання зарплат також позитивна.

“Роботу в Україні цілком можна знайти. Єдине що - рівень зарплати не настільки високий, як в розвинутих європейських країнах. В попри велику кількість вакансій є інша проблема: не завжди вакансії співпадають з професійною освітою тих, хто шукає роботу”, - сказав Ярошенко.

Вища школа відірвана від реальних потреб

Цей дисбаланс на ринку праці, пов'язаний з тим, що сьогодні вища школа не завжди зорієнтована на реальні потреби ринку праці, продовжує посилюватися з року в рік. Про це в коментарі Радіо НВ розповіла HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна. У результаті випускники йдуть на ринок праці, де їх ніхто не чекає. Потім перенавчаються на робітничі спеціальності.

У багатьох упереджене ставлення до працівників виробництва. Да даними сайту rabota.ua, найбільший попит має саме виробнича сфера - 100-відсотково у найбільших містах України. Лише в Києві часом на перший план виходять IT. До десятки найзатребуваніших входять робочі спеціальності загалом та працівники без кваліфікації.

“На нашому сайті у рубриці Виробництво - 8600 вакансій за 30 днів. ТУт потрібні всі: сервісні майстри металопластикових конструкцій, оброблювачі, технічні директори, оператори виробничої лінії, інженери-екологи, електрослюсарі. Якщо запитати роботодавців, кого їм не вистачає, вони відповідають: притомних і адекватних”, - зауважила Пашкіна.

Мало коштів для профтехосвіти

Коштів, що вкладають у систему професійної освіти, для вирішення проблем не достатньо, оскільки багато років вона недофінансовувалась, каже експерт групи Освіта Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин. У коментарі Радіо НВ він наголосив, що держава може регулювати обсяг державного замовлення, утім не може змушувати випускників шкіл обирати певні професії. Дуальна освіта - це лише один із інструментів, як покращити взаємодію освітян із кадровиками, каже він. До того, ж придатна не для всіх спеціальностей.

”По певним робітничим професіям сьогодні є дефіцит. Але важко прогнозувати, наскільки довго він триватиме. У світі є тенденція до скорочення робочих місць, які потребують некваліфікованої праці, за рахунок автоматизації та запровадження сучасних інформаційних технологій”, - зазначив Ярошенко.

Протягом 2018 року за посередництва Державної служби зайнятості працевлаштували 788 тис. осіб, повідомляють у Держслужбі зайнятості. А це на 42 тисячі більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X